ДАНИ МИЛУТИНА МИЛАНКОВИЋА НА ЗВЕЗДАРИ

Од 5. до 13. новембра на другом спрату Авив Парка Звездара одржана је спектакуларна манифестација посвећена једном од наших највећих научника свих времена – Милутину Миланковићу. За све школе са ГО Звездара био је одређен посебан дан за организоване доласке, 8. новембар, као и програм у трајању од два сата (12-14h).

Десет ученика седмих и осмих разреда наше школе је са својом наставницом физике Снежаном Човић обишло ову манифестацију. Идеја организатора је била да се ученицима узраста од 11 до 16 година одржи „Јавни час“ како би се упознали са ликом и делима једног од наших највећих научника, Милутина Миланковића. Програм је био разноврстан (изложба уз стручне водиче, пројекција документарно-играног филма, занимљив квиз...), а „мисија“ наших „младих научника“ успешно реализована.